Bieżące informacje - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Do Przedszkola nr 1 im. Krasnala Hałabały w Trzebnicy zawitali niecodzienni goście. W piątek 27 września najmłodszych odwiedzili mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy. Policjanci podczas spotkań z dziećmi rozmawiają o ich bezpieczeństwie, przypominają oraz uczą co im wolno, a co może być dla nich zagrożeniem.
Dodano: 30.09.2024 -
Liczba seniorów w naszym społeczeństwie stale wzrasta. Często są to osoby wymagające naszej doraźnej lub stałej opieki. Na problemy związane z poruszaniem się, nakładają się też inne trudności, związane z chorobami typowymi dla wieku zaawansowanego. Mogą one powodować zaburzenia pamięci i orientacji, a w konsekwencji doprowadzić do sytuacji zagrażającej życiu, np. w przypadku zaginięcia takiej osoby. W kolejnej odsłonie kampanii społecznej #JestemTuCZEKAM zainicjowanej przez Komendę Główną Policji postaramy się dostarczyć Państwu informacji i wskazówek, które mogą zapobiec tym tragicznym zdarzeniom
Dodano: 29.09.2024 -
Na lotnisku miał pojawić się James – mężczyzna, z którym Monika korespondowała od jakiegoś czasu. James, bo tak się jej przedstawił, miał być amerykańskim żołnierzem, który utknął na misji w Syrii. Zbliżyli się do siebie korespondencyjnie. Wydawał się tak zaangażowany uczuciowo. Inteligentny, przystojny… Rozmawiali o wszystkim. Dopiero niedawno wyjawił, że nie stać go na bilet lotniczy. Więc Monika wysłała kwotę na podany przez Jamesa numer konta. Z nawiązką, żeby mógł w Polsce poczuć się swobodnie – 40 tys. zł.
Dodano: 28.09.2024 -
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich zatrzymali 45-letniego mieszkańca naszego powiatu, który kierował samochodem osobowym pod wpływem alkoholu.
Dodano: 27.09.2024 -
Do Komisariatu Policji w Żmigrodzie zgłosiła się mieszkanka powiatu trzebnickiego. Kobieta opowiedziała o zachowaniu męża wobec jej i ich dziecka. Podczas prowadzonego postępowania okazało się, że 51-letni mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i dzieckiem. Trzebnicki sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.
Dodano: 25.09.2024 -
W dniu 9 września do grona policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Trzebnicy dołączył posterunkowy Maciej Demut. Młody funkcjonariusz jest już po uroczystym ślubowaniu, a przed sobą ma szkolenie przygotowujące go do służby. Policjant zasili szeregi Komisariatu Policji w Żmigrodzie.
Dodano: 24.09.2024 -
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z trzebnickiej komendy powiatowej. Podejrzany jest on o znęcanie się nad swoja partnerką oraz dziećmi. 33-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego usłyszał już zarzut, a na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego, został postanowieniem sądu tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.
Dodano: 18.09.2024 -
Fałszywe wiadomości rzekomo od RCB, przejęcia kont na social mediach i fałszywe zbiórki - to tylko niektóre z możliwych oszustw w związku z występującą sytuacją powodziową. Zapoznaj się z zaleceniami przygotowanymi przez Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości, aby uniknąć tych zagrożeń.
Dodano: 17.09.2024 -
Szkodliwe treści to materiały, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój i psychikę dzieci i młodzieży. Dzieci mogą na nie trafiać celowo lub przypadkowo, np. poprzez mylne wyniki wyszukiwania, spam czy reklamę. Kontakt z takimi materiałami często powoduje wystąpienie wysokiego poziomu negatywnych emocji oraz zaburza prawidłowy rozwój i obniża poczucie bezpieczeństwa dziecka. Wyniki wielu badań potwierdzają także, że kontakt z przekazami pełnymi przemocy, np. poprzez gry komputerowe, może mieć negatywny wpływ na psychikę dzieci i prowadzić do większej tolerancji na przemoc lub wręcz agresji.
Dodano: 15.09.2024 -
Polscy policjanci od samego początku kryzysu emigracyjnego inspirowanego przez Moskwę na granicy polsko-białoruskiej znajdują się wraz z żołnierzami i strażnikami granicznymi na pierwszej linii. Od czerwca tego roku, w ramach policyjnej operacji „Zapora”, prowadzą wspólne działania z innymi formacjami bezpośrednio w pasie granicznym oraz prowadzą szkolenia żołnierzy m.in. z technik działań zespołowych. Jak wygląda ich codzienna służba na granicy? Z jakimi problemami każdego dnia muszą się mierzyć? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w naszym pierwszym krótkometrażowym filmie dokumentalnym z granicy z Białorusią, którego scenariusz napisało życie.
Dodano: 14.09.2024