Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Betlejemskie Światełko Pokoju zawitało w Komisariacie Policji w Żmigrodzie

Data publikacji 20.12.2024

„Kochaj czynem” to piękne hasło tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju, które na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Żmigrodzie podkom. Grzegorza Szymańskiego przekazali harcerze 22 Szczepu Harcerskiego „Mexyk”. Tradycją jest, że ZHP otrzymuje Światło wprost z Groty Narodzenia Pańskiego, gdzie płonie wieczny ogień od słowackich skautów i przekazuje je dalej między innymi krajami. Światełko stanowi symbol braterstwa, jedności i pokoju.

Dzisiaj do Komisariatu Policji w Żmigrodzie zawitało Betlejemskie Światełko Pokoju. Z rąk harcerzy 22 Szczepu Harcerskiego „Mexyk” odebrał je Komendant Komisariatu Policji w Żmigrodzie podkom. Grzegorz Szymański. 



Jednocześnie Komendant całej społeczności harcerskiej w imieniu policjantów życzył zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w radosnej, rodzinnej atmosferze.

Symboliczny płomień przekazywany jest z rąk do rąk i ma ogromne znaczenie, ponieważ udziela światła i ciepła oraz przypomina o istotnych wartościach oraz jedności osób go otrzymujących. Każdego roku harcerze i skauci z całej Europy i wielu innych państw na świecie roznoszą ogień z Betlejem do różnych instytucji, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości. 

Dziękujemy za pamięć o funkcjonariuszach i pracownikach Policji. 

st. asp. Daria Szydłowska
KPP w Trzebnicy
 

Powrót na górę strony