Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie dla wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Data publikacji 24.01.2024

Trzebniccy policjanci przed niedzielną zbiórką pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prowadzą szkolenia dla wolontariuszy, którzy aktywnie kwestować będą na terenie naszego miasta i powiatu. Podczas spotkania omówiono zasady bezpiecznego zachowania oraz prawidłowej reakcji na zagrożenia. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwać będą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy oraz jednostek podległych.

Już w najbliższą niedzielę kolejny 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Jak co roku trzebniccy policjanci angażują się w zapewnienie porządku oraz bezpieczeństwa kwestującym. W zbiórkę pieniędzy jak zwykle zaangażowanych jest wiele osób. Kwestować mogą wszyscy, zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego do wszystkich, a w szczególności do tych najmłodszych kwestujących, apelujemy o zachowanie rozsądku. 

Wczoraj 23 stycznia policjantka z Zespołu ds. Nieletnich trzebnickiej komendy asp. Lidia Łynko wspólnie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej przeprowadziła szkolenie dla wolontariuszy, którzy będą kwestować w trakcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W trakcie spotkania funkcjonariuszki omówiły zasady bezpiecznego kwestowania, zwróciły uwagę na potencjalne zagrożenia oraz jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia. Policjantka wyjaśniła zebranym, aby unikali miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy, parki i skwery.

Zaakcentowano, że w sytuacji niebezpiecznej wolontariusz powinien poprosić o pomoc w pierwszej kolejności patrol policyjny lub osobę dorosłą. Policjantka zwróciła również uwagę na zagrożenia jakie mogą wystąpić podczas kwestowania w rejonie parkingów przykościelnych oraz dróg.

Przypomnijmy, że każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator. Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora. Identyfikator musi być wypisany czytelnie, także czytelne powinno być wklejone zdjęcie. Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu. Puszka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

st. asp. Daria Szydłowska
KPP Trzebnica
 

Powrót na górę strony