Profesjonalne działanie dyżurnego trzebnickiej komendy i szybka reakcja policjantów z Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście zapobiegły tragedii
Dzięki natychmiastowej reakcji dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy podkomisarza Pawła Włodyki oraz szybkiej i profesjonalnej reakcji policjantów z Wrocławia udało się uratować życie 14-latka. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji z Trzebnicy funkcjonariusze z komisariatu na Śródmieściu podejmując profesjonalne i skuteczne działania zdążyli nie dopuścić do tej sytuacji udzielając odpowiedniej pomocy pokrzywdzonemu. Nastolatek trafił pod opiekę specjalistów.
Do dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że jego 14-letni syn pojechał prawdopodobnie do Wrocławia, żeby odebrać sobie życie skacząc z mostu Grunwaldzkiego. Roztrzęsiony ojciec podał rysopis i ubiór swojego syna. Służbę oficera dyżurnego w Komendzie Powiatowej Policji w Trzebnicy tego dnia pełnił podkomisarz Paweł Włodyka, który dzięki swojemu doświadczeniu doskonale wiedział, jak należy w tej sytuacji działać. W związku z tym natychmiast skontaktował się z policjantami z Wrocławia przekazując im wszystkie informacje w tej sprawie. Do tego całego zdarzenia doszło kilka dni temu.
Natychmiast we wskazany rejon dyżurny z Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście skierował policjantów. Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce zauważyli młodego mężczyznę, który wychylał się przez barierkę przy moście Grunwaldzkim. W związku z tym, że istniało realne zagrożenie życia i zdrowia nastolatka jeden z policjantów rozpoczął z nim rozmowę, a drugi w odpowiednim momencie chwycił desperata, aby uniemożliwić mu skok do wody z dużej wysokości. Profesjonalne i skuteczne działania zakończyły się sukcesem i na szczęście nikomu nic poważnego w tej sytuacji się nie stało.
Powodem tak dramatycznej decyzji nastolatka miały być problemy osobiste. Nieletni trafił pod opiekę specjalistów.
Policjanci znaleźli się we właściwym miejscu i czasie. Niestety nie zawsze pomoc przychodzi na czas, dlatego zachęcamy, aby korzystać z pomocy zanim podejmie się decyzje o ostatnim, nieodwracalnym kroku. Pomocy na terenie całego kraju można szukać, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 i Młodzieżowy Telefon Zaufania - 116 111.
źródło: KMP Wrocław
st. asp. Daria Szydłowska
KPP w Trzebnicy