Bieżące informacje

Trzebnicka grupa SPEED skutecznie studzi zapał kierowców do zbyt szybkiej jazdy

Data publikacji 20.04.2021

Przekonał się o tym kierujący samochodem osobowym marki Lexus, który na drodze ekspresowej S5, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 km/h, pędził z prędkością 231km/h. Policjanci ruchu drogowego, którzy na co dzień mają styczność z ludzką tragedią, spowodowaną tragicznymi w skutkach zdarzeniami drogowymi, apelują o zdjęcie nogi z gazu. Nadmierna prędkość to niezmiennie główna przyczyna wypadków, również na drogach ekspresowych i autostradach.

Niestety nadal na drogach przebiegających przez nasz powiat dochodzi do rażącego przekraczania dopuszczalnej prędkości. Zapał kierowców, którzy lekceważą obowiązujące limity, studzą policjanci z trzebnickiej grupy „SPEED”. Efektem ich działań są liczne kontrole, wysokie mandaty i zatrzymane prawa jazdy, ponieważ nie ma i nie będzie taryfy ulgowej dla uczestników ruchu drogowego narażających życie swoje oraz innych użytkowników dróg.

20 kwietnia 2021r., w ręce mundurowych z trzebnickiej grupy SPEED wpadł między innymi kierowca osobowego Lexusa. Mężczyzna pędził z prędkością aż 231 km/h. Jego wykroczenie zostało zarejestrowane przez wideorejestrator. Policjanci ukarali go mandatem w maksymalnej wysokości i punktami karnymi.


KPP Trzebnica

podkom. Piotr Dwojak

tel: 694-438-826

Powrót na górę strony
Polska Policja