Bieżące informacje

W Trzebnicy ruszyły szczepienia służb mundurowych

Data publikacji 26.03.2021

W piątek 26 marca 2021r. w Szpitalu Powiatowym w Trzebnicy policjanci i strażacy przystąpili do szczepienia przeciw COVID-19. Szczepienia służb mundurowych są ważne przede wszystkim przez pryzmat bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu, o które dbają podejmując interwencje w różnych sprawach.

"Jeśli chcemy wrócić do normalności, wygrać z chorobą, nie ma innej możliwości - trzeba się zaszczepić" - to słowa wypowiedziane przez Panią Alicję Jakubowską, Naczelną Pielęgniarkę MSWiA pod koniec grudnia ubiegłego roku, gdy ruszył Narodowy Program Szczepień.

Teraz przyszedł czas na służby mundurowe. W policyjną rotę ślubowania wpisany jest obowiązek strzeżenia bezpieczeństwa, nawet z narażeniem życia. Te słowa w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy nabrały nowego wymiaru dla policjantów. Służąc i chroniąc codziennie narażają swoje życie i zdrowie znajdując się wśród grup zawodowych szczególnie narażonych za zakażenie wirusem COVID-19.

W piątek 26 marca 2021r. policjanci i strażacy w Szpitalu Powiatowym w Trzebnicy przystąpili do szczepienia przeciw COVID-19. Jak wiemy przykład idzie z góry i dlatego do szczepienia przystąpił również wraz funkcjonariuszami Zastępca Komendanta Powiatowego w Policji w Trzebnicy kom. Piotr Huzar. W Szpitalu Powiatowym w Trzebnicy, oprócz policjantów i strażaków powiatu trzebnickiego szczepione są również służby mundurowe z Góry, Milicza i Wołowa.

Powrót na górę strony
Polska Policja