Bieżące informacje

TRZEBNICCY POLICJANCI UDERZAJĄ W PRZESTĘPCZOŚĆ NARKOTYKOWĄ - ZLIKWIDOWANA PLANTACJA I 3 OSOBY ZATRZYMANE ZA POSIADANIE ZNACZNYCH ILOŚCI NARKOTYKÓW

Data publikacji 26.03.2021

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego trzebnickiej komendy w piątek 19 marca 2021r zlikwidowali plantacje marihuany liczącą 119 roślin i zatrzymali w tej sprawie 41-letniego mężczyznę. Już dwa dni później ci sami policjanci zatrzymali na terenie podległym KP w Żmigrodzie trzech mężczyzn w wieku 28, 31 i 38 lat podejrzanych o przestępczość narkotykową, u których funkcjonariusze przejęli w sumie 1500 porcji handlowych amfetaminy. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a za znaczną ich ilość nawet do lat 10.

Funkcjonariusze służby kryminalnej z trzebnickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali 41-latniego mężczyznę, mieszkańca powiatu głogowskiego, który zajmował się produkcją środków odurzających. W zajmowanym domu leżącym na terenach wiejskich powiatu trzebnickiego ujawniono profesjonalnie przygotowaną plantację konopi za specjalistycznymi lampami, wentylatorami i nawozami. Policjanci zabezpieczyli ponad 119 krzewów konopi. Funkcjonariusze oszacowali, że z tej plantacji można było uzyskać narkotyki o wartości blisko 200 tys. złotych. Zatrzymanego sprawcę doprowadzono do policyjnego aresztu.

Już dwa dni później ci sami policjanci w wyniku działań operacyjnych ustalili, że pewien mężczyzna przebywający na terenie podległym Komisariatowi Policji w Żmigrodzie może posiadać środki odurzające i zajmować się ich dystrybucją.

31-latek, mieszkaniec powiatu trzebnickiego został zatrzymany w momencie przemieszczania się pojazdem. Policjanci podczas sprawdzenia jego samochodu znaleźli 1500 porcji handlowych amfetaminy. Wraz z podejrzanym poruszało się jeszcze dwóch mężczyzn, u pierwszego z nich ujawniono narkotyki w postaci amfetaminy w ilości 0,26 grama, a u drugiego marihuanę w ilości 1, 43 grama.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają między innymi źródło pochodzenia środków odurzających, a także ustalają czy mężczyzni zajmowali się również ich sprzedażą.

O dalszym losie zatrzymanych mężczyzn zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a za znaczną ich ilość nawet do lat 10.


 

podkom. Piotr Dwojak

KPP w Trzebnicy

Powrót na górę strony
Polska Policja