Bieżące informacje

LOCKDOWN W CAŁYM KRAJU. PAMIĘTAJMY, ŻE ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE. WSPÓLNIE MUSIMY TO PRZETRWAĆ

Data publikacji 19.03.2021

W związku z ogłoszeniem tzw. lockdown’u w całym kraju, od 20 marca 2021r. zaostrzone zostają przepisy mające na celu zwalczanie pandemii Covid-19. Przypominamy, by stosować się do tych obostrzeń, bo od tego zależy jak szybko wyjdziemy z panującej epidemii. Najważniejsze jest dla policjantów, by mieszkańcy byli bezpieczni, dlatego nieustannie będziemy przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci na terenie powiatu trzebnickiego cały czas sprawdzają czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń. Mundurowych można spotkać w tych miejscach, gdzie najczęściej gromadzą się większe grupy ludzi. Funkcjonariusze reagują na przypadki naruszenia prawa. Od 20 marca 2021r. zostają zaostrzone przepisy, które mają na celu zwalczanie pandemii wirusa Covid-19. Ogłoszony lockdown w całym kraju oznacza spore ograniczenia w przemieszczaniu się czy korzystaniu z miejsc użyteczności publicznej.

Najskuteczniejszą metodą walki z tym niewidzialnym wirusem pozostaje dystans społeczny, w miarę możliwości nieprzemieszczanie się bez poważniejszego powodu i pozostanie raczej w swoim domu, zasłanianie ust i nosa oraz częsta dezynfekcja rąk. Dzięki temu możemy ochronić nie tylko siebie, ale chociażby naszych bliskich. Wspomagajmy się w tej ciężkiej „walce” z wirusem. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Policjanci nieustannie uświadamiają mieszkańców powiatu trzebnickiego, jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, które w znacznym stopniu ograniczyć mogą rozprzestrzenianie się Covid-19.

Aktualne zasady i ograniczenia można sprawdzić na stronie Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

Powrót na górę strony
Polska Policja