Bieżące informacje

W sobotę trzebnicka „drogówka” przeprowadzi akcje „Prędkość”

Data publikacji 19.03.2021

W sobotę 20.03.2021r czeka nas policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Trzebnicy od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu trzebnickiego skontrolują, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i posiadają urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów w dniu 20 marca 2021r działań będzie zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.

W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. videorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h grozi utrata Prawa Jazdy a prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to przestępstwo

 

podkom. Piotr Dwojak

KPP w Trzebnicy

Powrót na górę strony
Polska Policja