Bieżące informacje

Piłeś, nie jedź. Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani

Data publikacji 16.03.2021

Policjanci z Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich zatrzymali dwóch kierowców na podwójnym gazie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Całkowity brak wyobraźni kieruje tymi, którzy po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę samochodu. Czyniąc tak nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z takiego zachowania.

Mimo wielu apeli policyjnych do kierowców, funkcjonariusze nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników dróg.

14 marca br. o godzinie 16.50 policjanci z Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich zatrzymali 28 – letniego obywatela Ukrainy, który będąc w stanie nietrzeźwości jechał i kierował samochodem osobowym Audi. Przeprowadzone na miejscu kontroli badanie wykazało w organizmie kierującego blisko 3 promile alkoholu.

Tego samego dnia w godzinach nocnych funkcjonariusze zatrzymali 20 – letnią mieszkankę powiatu trzebnickiego, która również kierowała samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, zatrzymani poniosą konsekwencje. Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

asp. Daria Szydłowska

KPP Trzebnica

tel: 694-438-826

Powrót na górę strony
Polska Policja