Bieżące informacje

OBORNICCY DZIELNICOWI WYDALI NAKAZ OPUSZCZENIA MIESZKANIA DLA MĘŻCZYZNY STOSUJĄCEGO PRZEMOC DOMOWĄ

Data publikacji 23.02.2021

Dzielnicowi z komisariatu Policji w Obornikach Śląskich skorzystali z uprawnień, jakie daje im ustawa antyprzemocowa. Policjanci wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania przez najbliższe 14 dni wobec mieszkańca powiatu trzebnickiego, który stosował przemoc wobec swojej matki.

Oborniccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z rodzin, gdzie istnieje podejrzenie stosowania przemocy wobec kobiety ze strony jej syna. Po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny, mundurowi uznali za zasadne zastosować wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni.

Ważne! Zgodnie z Ustawą antyprzemocową, która zaczęła obowiązywać 30 listopada 2020 r., sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Uprawnienia do wydania nakazu zostały przyznane Policji oraz Żandarmerii Wojskowej. Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

KPP Trzebnica

podkom. Piotr Dwojak

tel: 694-438-826

 

Powrót na górę strony
Polska Policja