Bieżące informacje

NIETRZEŹWY BEZ UPRAWNIEŃ ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW

Data publikacji 16.02.2021

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 26 – latek miał blisko 3 promile alkoholu. Ponadto nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę auta ponieważ nie miał uprawnień.

Mimo skierowania licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Wczoraj przed godziną 15.00 policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego tutejszej jednostki zatrzymali 26 – letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu trzebnickiego, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. 26 – latek nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu okazało się że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Ponownie APELUJEMY do kierowców o zdrowy rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu.

asp. Daria Szydłowska

KPP Trzebnica

tel: 694-438-826

Powrót na górę strony
Polska Policja