Bieżące informacje

BEZ PRAWA JAZDY, NIETRZEŹWY JECHAŁ TRAKTOREM

Data publikacji 15.02.2021

Policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego trzebnickiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierujące ciągnikiem rolniczym. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie, dodatkowo nie posiadał on uprawnień do kierowania. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 laty pozbawienia wolności.

W piątek tuż pogodz.22.00 trzebniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zauważyli ciągnik rolniczy, który znajdował się w rowie. Na miejscu znajdował się również świadek zdarzenia, który powiadomił policję. Kierującym okazał się 38 – letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu trzebnickiego. Badanie alkomatem wykazało u niego 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo 38 – latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

APELUJEMY! Reagujmy jeśli widzimy nietrzeźwego kierowcę, bo to od naszej właściwej postawy może zależeć czyjeś życie. Wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo!

Pamiętajmy! Pijani kierowcy stwarzają śmiertelne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

asp.. Daria Szydłowska

KPPTrzebnica

tel: 694-438-826

Powrót na górę strony
Polska Policja